DYNIA W ROLI GŁÓWNEJ

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Ten słynny cytat Konfucjusza stał się inspiracją do zorganizowania zajęć o tematyce jesiennej, których celem było podniesienie kompetencji przyrodniczych uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Skibniewie.

Wprowadzeniem była lekcja, po której odbyły się działania praktyczne. 16 października wychowawczyni klasy trzeciej i katechetka, Teresa Grądzka, przeprowadziły warsztaty dla uczniów i ich rodziców. Sporządzano przetwory owocowo-warzywne, których głównym składnikiem była dynia-bardzo zdrowe, urodziwe i łatwe do przetwarzania warzywo. Dzieci zadawały pytania, stawiały hipotezy, próbowały oceniać, co się za chwilę wydarzy i często okazywało się, że miały rację!

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń. Wspólne działania uczniów i ich rodziców, odkrywanie nowych rzeczy, praca, która okazała się świetną zabawą – wywołały na dziecięcych buziach szczere uśmiechy, co widać na zamieszczonych zdjęciach.

Iwona Olędzka